KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 13668107
*
nr 1366 8107
Skulpturer
5 st, Keramik. Höjd: 9-18 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2020
kl 19:07:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 22:02:51
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:15
*
Skulpturer
nr 1366 8107
Skulpturer
5 st, Keramik. Höjd: 9-18 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 22:02:51 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:15